Vyjížďky na koních - 1km

Procházky a vyjížďky na koních nedaleko naší chaty. Více informací Vám rádi sdělíme po telefonu. (+420) 724 224 889

Šerák - 15km

Šerák (1351 m) je významný horský vrchol, který leží na hřebeni Hrubého Jeseníku a je součástí NPR Šerák – Keprník.

Na vrchol Šeráku vede sedačková lanová dráha z Ramzové s přestupní stanicí Čerňava. Od horní stanice je na vrchol vzdáleny asi 250 m a nabízí překrásné výhledy především na Jesenicko, Staroměstsko, Králický Sněžník a Rychlebské hory.

Šerák je významnou křižovatkou turistických cest. Z Červenohorské sedla vede na Šerák naučná stezka, která prochází přísně chráněnou národní rezervací Šerák – Keprník. Celý úsek kopíruje pěší turistickou červenou trasu, která je součástí dálkové mezinárodní trasy E3.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně - 20km

Dlouhé stráně je přečerpávací vodní elektrárna společnosti ČEZ vybudovaná v Hrubém Jeseníku. Jedná se o nejvýkonnější vodní elektrárnu v Česku – její instalovaný výkon je 650 MW.

Hlavním úkolem elektrárny je zabezpečit stabilitu elektrizační soustavy, pro kterou je nezbytná rovnováha mezi aktuální spotřebou a výkonem dodávaným energetickými zdroji. Několikrát denně tak přechází z čerpadlového do turbínového režimu a naopak.

V roce 2005 zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Zařadila se tak mezi nejvýznamnější české památky jako jsou třeba hrad Karlštejn nebo zámek Hluboká. 

Od roku 2010 je horní nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně přístupná 6-sedačkovou lanovkou z blízkého lyžařského areálu Kouty. Lanovka vás vyveze 4,5 km pod horní nádrž. K ní se potom dostanete pěšky, na kole nebo využitím minibusu, který tam jezdí kyvadlově. Nově je přístupná 2,5 km trasa lesem po červené, která vede až na korunu horní nádrže.

Lesní bar (Horní Lipová) - 20km

Lesní bar je samoobslužný bar nacházející se v obci Lipová – lázně, v části Horní Lipová.Vydejte se po turistické cestě z Horní Lipové směr k vrcholu Smrk (hraniční hora, 1125 m.n.m) a po cca 2km narazíte na náš Lesní bar!

Slouží pro zpříjemní cesty cyklistům a turistům. Především se snažíme ulehčit vám vaše namáhavé výlety do kopců pomocí vkusných odpočívadel a přístřešků.

Základní Lesní bar je vybaven množstvím posezení, ohništěm a speciálními žlaby, kde je možné osvěžit se pramenitou vodou, či nápoji, které jsou zde k dispozici. Připravit si zde můžete kávu i čaj a k občerstvení jsou zde k dispozici drobné pochutiny.

Rozhledna Bukovka - 19km

Na samém vrcholu Bukového kopce, v nadmořské výšce 625 m n. m. stojí rozhledna Bukovka. Po zdolání 111 schodů se dostanete na vyhlídkovou plošinu, která se nachází v 18 metrech nad terénem. Z rozhledny je nádherný výhled na údolí Desné, hřeben Jeseníků, Rychlebské hory a masiv Králického Sněžníku. V přízemí rozhledny je útulna pro turisty, kterou lze využít k odpočinku nebo se schovat před nepřízní počasí.

Výška rozhledny: 22 m
Nadmořská výška: 625 m n.m.
GPS souřadnice:  50.0141747N, 17.0130356E
Rok výstavby: 2016
Otevírací doba: celoročně
Parkování: u KKC Rapotín

Zámek Velké Losiny - 15km

Zámek Velké Losiny se nachází v obci Velké Losiny v okrese Šumperk, v krajině předhůří Hrubého Jeseníku.

Zdejší renesanční zámek stojí na místě někdejší středověké tvrze. Místo proslulo nechvalně známými čarodějnickými procesy, které se zde odehrávaly v letech 1678–1696 a padlo jim za oběť 56 osob (mezi nimi byl například i katolický duchovní Kryštof Lautner).

Tyto procesy se staly předlohou pro knihu od spisovatele Václava Kaplického Kladivo na čarodějnice. Podle tohoto díla byl natočen roku 1969 i stejnojmenný film režiséra Otakara Vávry. Areál zámku je památkově chráněn a v  roce 1995 byl prohlášen národní kulturní památkou. Je ve vlastnictví státu  a je přístupný veřejnosti.

Termální lázně Velké Losiny - 15km

Užijte si báječného koupání a relaxace v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH Velké Losiny a objevte blahodárné účinky léčivých termálních pramenů.

Vnitřní termální bazén se nachází v hlavním lázeňském hotelu ELIŠKA.
Maximální kapacita bazénu je 25 osob.
V úterý a čtvrtek probíhají v termálním bazénu lekce aqua-aerobicu.

Termální park se nachází v lázeňském parku cca 300m od hlavního hotelu ELIŠKA.
9 vnitřních a venkovních bazénů, vodní atrakce, 2 tobogány, 4 sauny, ledová komora, masáže.
Restaurace, letní občerstvení, letní denní apartmány, dětský koutek.

Fauna Park - 19km

Jsme malá zahrada se soukromým chovem zvířat, přístupná pro návštěvníky všeho věku a zájmových skupin.
Vzhledem ke stoupající návštěvnosti jsme se rozhodli zlepšit podmínky pro chovaná zvířata a zkulturnění zahrady pro návštěvníky.
Zkrátka chceme vytvořit co nejoptimálnější podmínky pro sbližování a kontakt člověka s přírodou.

Ski areál Přemyslov - 4km

Ski areál Přemyslov patří mezi nejmodernější lyžařská střediska v oblasti Jeseníků.Byl vybudován v letech 2006 – 2007. Areál se nachází na Přemyslovském sedle v nadmořské výšce 760 – 960 m n.m. a je přístupný po silnici II. třídy z obcí Loučná nad Desnou a Nové Losiny. Součástí areálu jsou čtyři sjezdové tratě obsluhované čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma vleky, parkoviště, obslužný objekt s restaurací, bufetem, ubytováním, lyžařskou školou, půjčovnou a ski servisem. Všechny sjezdové tratě jsou zasněžovány technickým sněhem a pravidelně upravovány sněžnými rolbami. Modrá sjezdová trať je osvětlena a se svojí délkou 1 250 m patří k nejdelším osvětleným sjezdovým tratím na Moravě.